Olyan informatikai megoldás, ahol az egyes rész-funkciókat megvalósító rendszerek a felhasználók számára gyakorlatilag észrevétlen adat-megosztás révén egységes rendszerként képesek működni.
Az információrendszerek általában moduláris felépítésűek, azaz az egyes feladat-csoportokat önállóan fejlesztett részegységek valósítják meg. Erre a gazdasági szempontokon túl részben azért van szükség, mert a teljes rendszer a fejlesztők számára is átláthatatlanul bonyolult, részben pedig azért, mert az egyik rész-rendszer meghibásodása így nem feltétlenül állítja le a teljes rendszer működését. Az információ rendszerek általában fokozatosan fejlődnek, és kezdeti szakaszban az egyes rész-rendszerek még egymástól függetlenül, elszigetelten alakulnak ki. Ilyenkor a rendszerek közötti adatcsere nehézkes, gyakran szükség lehet ugyanannak az adatnak többszöri rögzítésére, ami fokozott hibaveszélyt jelent.
Előbb utóbb bekövetkezik az a pillanat, amikor rendszerintegrációra lesz szükség. Ez nagyon sokszor a meglévő rendszerek egy részének vagy egészének cseréjét teszi szükségessé. Minden egyes rész-rendszer cseréjekor külön probléma a migráció vagyis a meglévő adatok és funkciók átmentése az új rendszerbe.