A valóság valamilyen részének ábrázolási módja.
Egy térkép például egy földrajzi egységet reprezentál. Ugyanannak a földrajzi egységnek azonban egy turista-térkép, egy vízrajzi vagy egy domborzati térkép egészen más reprezentációja. Minden reprezentáció ugyanis a valóság egyfajta absztrakciója: az adott szempontból lényegtelen részletek elhagyását, és a lényeges részek kiemelését jelenti.
Gépi reprezentációról akkor beszélünk, ha számítógépes adatállományt készítünk valamilyen reprezentációs céllal. Egy GPS rendszerben használt digitális térkép is ilyen, de az egészségügyben is számos példát találunk, az elektronikus kórlap (amely egy beteg állapotának gépi reprezentációja) vagy egy népegészségügyi adatbázis (egy vagy több populáció egészségi állapotának reprezentációja).
A reprezentáció módja meghatározza hogy az adott ábrázolás mire használható. Egy légifolyosó-térkép teljesen alkalmatlan arra, hogy az erdőben eltévedt turista megtalálja a kiutat. Ehhez hasonlóan az egy elektronikus kórlap megvalósításához választott reprezentáció is meghatározza, hogy mire lehet és mire nem lehet használni az adatokat. Ebből a szempontból a szemantikus reprezentációnak van kiemelt jelentősége.
Lásd még ismeretreprezentáció