• Bejelentkezés
  • Szócikk
  • Vitalap
  • Lapforrás
  • Laptörténet
  • A Fogalomtár wikiből

    „Részsúlyszám” változatai közötti eltérés

     
    1. sor: 1. sor:
    A finanszírozási szabályok szerint előfordul, hogy egy adott ellátási eset után járó HBCs súlyszámnak megfelelő díjnak csak egy részét kapja meg az ellátó. Ezt a nem teljes HBCs értéket nevezik a gyakorlatban részsúlyszámnak. A jelenlegi szabályozás alapján négy esete lehetséges:
    +
    A finanszírozási szabályok szerint előfordul, hogy egy adott ellátási eset után járó HBCs súlyszámnak megfelelő díjnak csak egy részét kapja meg az ellátó. Ezt a nem teljes HBCs értéket nevezik a gyakorlatban részsúlyszámnak. A jelenlegi szabályozás alapján három esete lehetséges:
     
    #[[Rövid ellátási eset]]: az [[alsó határnap]] alatti egy napra eső díj a teljes [[HBCs]] díjnak az alsó határnap számával elosztott hányadosa. A részsúlyszám ennek a csökkentett díjnak [[HBCs]]-ben kifejezett mértéke. ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 6)])
     
    #[[Rövid ellátási eset]]: az [[alsó határnap]] alatti egy napra eső díj a teljes [[HBCs]] díjnak az alsó határnap számával elosztott hányadosa. A részsúlyszám ennek a csökkentett díjnak [[HBCs]]-ben kifejezett mértéke. ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 6)])
    #100% feletti ágykihasználtság: azon ellátási napok után járó finanszír
     
     
    #[[Felső határnap]]on belüli áthelyezés: "a megkezdett aktív fekvőbeteg-ellátás másik szolgáltató által felső határnapon belül történt folytatása esetén az áthelyező szolgáltató az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-ára jogosult. Amennyiben a megkezdett ellátás nem minősül sürgős esetnek, vagy nem tartozik az áthelyező szolgáltató szakmai kompetencia körébe, akkor az áthelyező szolgáltatót az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 25%-a illeti meg." ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 13)])
     
    #[[Felső határnap]]on belüli áthelyezés: "a megkezdett aktív fekvőbeteg-ellátás másik szolgáltató által felső határnapon belül történt folytatása esetén az áthelyező szolgáltató az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-ára jogosult. Amennyiben a megkezdett ellátás nem minősül sürgős esetnek, vagy nem tartozik az áthelyező szolgáltató szakmai kompetencia körébe, akkor az áthelyező szolgáltatót az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 25%-a illeti meg." ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 13)])
     
    #[[Felső határnap]]on belüli kórházi felvétel: "fekvőbeteg gyógyintézetből történő elbocsátást követően felső határnapon belül másik gyógyintézetben végzett aktív fekvőbeteg-ellátás esetén" - bizonyos kivételekkel - "az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-a számolható el." ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 14)])
     
    #[[Felső határnap]]on belüli kórházi felvétel: "fekvőbeteg gyógyintézetből történő elbocsátást követően felső határnapon belül másik gyógyintézetben végzett aktív fekvőbeteg-ellátás esetén" - bizonyos kivételekkel - "az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-a számolható el." ([http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=99900043.KOR az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 14)])
     
     
     
      
     
    [[Category:Magyar_sajátosság]]
     
    [[Category:Magyar_sajátosság]]

    A lap jelenlegi, 2009. január 8., 17:22-kori változata

    A finanszírozási szabályok szerint előfordul, hogy egy adott ellátási eset után járó HBCs súlyszámnak megfelelő díjnak csak egy részét kapja meg az ellátó. Ezt a nem teljes HBCs értéket nevezik a gyakorlatban részsúlyszámnak. A jelenlegi szabályozás alapján három esete lehetséges:

    1. Rövid ellátási eset: az alsó határnap alatti egy napra eső díj a teljes HBCs díjnak az alsó határnap számával elosztott hányadosa. A részsúlyszám ennek a csökkentett díjnak HBCs-ben kifejezett mértéke. (az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 6))
    2. Felső határnapon belüli áthelyezés: "a megkezdett aktív fekvőbeteg-ellátás másik szolgáltató által felső határnapon belül történt folytatása esetén az áthelyező szolgáltató az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-ára jogosult. Amennyiben a megkezdett ellátás nem minősül sürgős esetnek, vagy nem tartozik az áthelyező szolgáltató szakmai kompetencia körébe, akkor az áthelyező szolgáltatót az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 25%-a illeti meg." (az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 13))
    3. Felső határnapon belüli kórházi felvétel: "fekvőbeteg gyógyintézetből történő elbocsátást követően felső határnapon belül másik gyógyintézetben végzett aktív fekvőbeteg-ellátás esetén" - bizonyos kivételekkel - "az elszámolási szabályok szerinti súlyszám 50%-a számolható el." (az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól szóló 43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet 40.§ 14))